Drukuj

Powstalo Stowarzyszenie OstroBiecPoniedziałek - 27 listopada 2017 na długo pozostanie w pamięci biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego i regionu. Tego dnia grupa 18 osób powołała do życia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Na czele nowego tworu stanęła jego pomysłodawczyni Anna Bober. Wybrano władze stowarzyszenia i wytyczono kierunki jego działania.Poniedziałek - 27 listopada 2017 na długo pozostanie w pamięci biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego i regionu. Tego dnia grupa 18 osób powołała do życia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Na czele nowego tworu stanęła jego pomysłodawczyni Anna Bober. Wybrano władze stowarzyszenia i wytyczono kierunki jego działania.

 


Wśród wielu celów te najważniejsze to oczywiście promocja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz organizacja imprez biegowych i cyklicznych spotkań biegowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Stowarzyszenie chce realizować swoje cele także poprzez współpracę z innymi instytucjami.


Podczas zebrania założycielskiego jednogłośnie przyjęto uchwały o powstaniu stowarzyszenia, przyjęciu statutu i wyborze władz. Wybrano też komitet założycielski, który teraz zajmie się formalnościami związanymi z rejestracją stowarzyszenia w KRS. Zanim OstroBiec otrzyma osobowość prawną jego członkowie chcą działać nieformalnie, na tyle na ile będą pozwalać im na to możliwości. 


Członkiem stowarzyszenia może zostać każdy chętny, wypełniając deklarację przystąpienia i regularnie opłacając składkę. Co ciekawe jednym z pierwszych, posiadający status honorowego członka, został pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego zwycięzca dwóch ostatnich edycji biegu Wings for Life World Run w Polsce oraz czwarty zawodnik Mistrzostw Świata IAU w biegu na 100 kilometrów Tomasz Walerowicz.


Władze Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”:Zarząd: Anna Bober – Prezes, Ireneusz Bogucki - Za-ca Prezesa, Marlena Pięta – Sekretarz, Kamil Bernacki – Skarbnik, Robert Bęben – Członek.Komisja Rewizyjna: Jacek Maluha, Mirosław Lipiec, Łukasz Żaczek.