Ultra Janosik
07:30PM - 08:30PM
4F Piątka Praska
A A A

Biegli tropem wilczymW miniony weekend w 333 miastach i miejscowościach w Polsce oraz 8 za granicą odbyły się biegi w ramach 6. edycji wydarzenia „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ostrowczanie biegali w kilku lokalizacjach, ale najliczniej reprezentowani byli w Kielcach i Starachowicach.

W Kielcach

W Kielcach w biegu na dystansie 10 kilometrów, na trasie poprowadzonej ulicami miasta, wzięło udział 747 osób, w tym 15 przedstawicieli powiatu ostrowieckiego. Zwyciężył Dawid Kubiec ze Starachowic z czasem 00:32:20. Najlepszy z ostrowczan – Łukasz Żaczek – uplasował się w trzeciej dziesiątce.

W Starachowicach

W Starachowicach również rywalizowano na dystansie 10 kilometrów, ale głównie leśnymi ścieżkami. Nie prowadzono oficjalnego pomiaru czasu, ale nagrodzono najlepsze trójki wśród mężczyzn i kobiet. Pobiegło w sumie 137 osób. Biegacze z powiatu ostrowieckiego stawili się w silnej, prawie 30-osobowej ekipie. Zaprezentowali się tam dobrze nie tylko z uwagi na wysoką frekwencję, ale również z uwagi na doskonałe wyniki. W klasyfikacji open mężczyzn triumfowała dwójka reprezentantów gminy Waśniów. Zwyciężył Michał Karasiński (nieoficjalny czas 00: 35:50), a tuż za nim linię mety minął Sylwester Lepiarz. Podium wśród kobiet też niemal w całości zostało zajęte przez biegaczki z powiatu ostrowieckiego - Natalię Gębkę i Marlenę Piętę - odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Ostrowczanie w Starachowicach: Karol Gębka, Sebastian Polit, Marlena Pięta, Tomasz Chmielewski, Arkadiusz Chudzik, Katarzyna Chudzik, Sylwia Czajka, Jakub Kalita, Krzysztof Kasprowicz, Paweł Krzywiec, Marcin Łebek, Adrian Polit, Przemysław Pronobis, Barbara Pulsakowska, Jarosław Słodkiewicz, Przemysław Szwagierczak, Krzysztof Trela, Seweryn Tusiński i Arkadiusz Wnuk z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Jakub Lewicki z Bałtowa, Piotr Parka z Bodzechowa, Natalia Gębka i Maciej Tarnowski z Sadowia, Grzegorz Dąbrowski i Sławomir Niedziela z Szewnej, Rafał Chodakowski i Piotr Granat z Ćmielowa, Michał Karasiński z Janowic i Sylwester Lepierz z Wronowa.

Biegli tropem wilczym 2 W Radomiu, Warszawie i Krakowie

W innych miejscowościach ostrowczanie odnotowali swój udział symbolicznie… W Kozłowie w przepięknej zimowej scenerii Puszczy Kozienickiej 10-kilometrowy bieg ukończyło 307 osób. Wygrał Karol Grabda (Biegiem Radom), uzyskując czas 00:37:37. Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec reprezentował Jakub Kalita (Ostrowiec Św. / OstroBiec), który z czasem 00:58:02 zajął 202. miejsce.

W Biegu Tropem Wilczym w Warszawie na dystansie 10 kilometrów na 99. miejscu finiszował Jacek Świercz, osiągając na mecie czas 00:47:11. Bieg ukończyło 597 osoby. Wygrał Tomasz Stachowicz (00:35:06).

W Krakowie rywalizowano na połowie krótszym dystansie (5km). Na wysokim 19. miejscu, z czasem 00:19:47, rywalizację ukończył Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św.). Bieg ukończyło 456 osób, a wygrał krakowianin Jakub Woźniak (00:16:30).