Imprezy OstroBiec

04 Paź 2020;
07:30AM - 01:30PM
3. Ostrowiecki Półmaraton Leśny

OstroBiec poleca

30 Sie 2020;
08:00AM - 01:00PM
VIII MosirGutwinRun 2020 - 4. runda
20 Wrz 2020;
08:00AM - 01:00PM
VIII MosirGutwinRun 2020 - 5. runda
11 Paź 2020;
08:00AM - 01:00PM
VIII MosirGutwinRun 2020 - 6. runda

Inne imprezy

Brak wydarzeń
A A A

Bieg dla BartkaW dniu 12.05.2019 odbyła się w Kielcach kolejna, siódma już edycja „Piątki dla Bartka” - charytatywnego biegu, nazwanego przez niektórych „najpiękniejszym biegiem w Polsce”.

Określenie ze wszech miar trafne, bo zarówno cel imprezy - zbiórka funduszy na nowe protezy dla Bartka, chłopca, który urodził się bez jednej stopy, jak i sama oprawa oraz atmosfera wydarzenia, w pełni to potwierdzają.

W tym roku ekipa OstroBiec wzięła udział w tym wydarzeniu w dość licznym składzie.

20 osób wyruszyło w niedzielne przedpołudnie zorganizowanym specjalnie na tę okazję transportem, przywdziewając klubowe barwy, tudzież, podążając ideą imprezy: wesołe a czasem mocno odlotowe przebrania:) Na miejscu okazało się jednak, ze nie jesteśmy odosobnieni w swoich pomysłach, ponieważ prawie połowa uczestników biegu, zgromadzonych na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach wykazała się równie bogatą wyobraźnią: mieliśmy więc rożnego rodzaju postaci z bajek, kreskówek, super bohaterów jak i zawodników, którzy celowo wybrali „najszybsze” biegowe obuwie, czyli ... klapki:)

Byle jak najdłużej być w tym truchtającym peletonie pozytywnych i nakręconych na pomaganie ludzi. Bez pomiaru czasu, bez liczenia miejsca na mecie, wręcz z ambicją pojawienia się tam na końcu tej zaszczytnej stawki:) To ostatnie prawie się nam udało, ale na końcowej prostej pokonały nas Zabiegane Smerfy z zaprzyjaźnionych Starachowic (pozdrawiamy Zabiegane Starachowice!), zostawiając nas daleko z ... przodu:) Bo też i rywalizacja w tym biegu miała inny wymiar: liczył się szczytny cel, dobra zabawa a bohater tego dnia był jeden:

Bartek, który przebiegł swoje pierwsze 5 km w życiu:) Takie chwile wzruszają i dają niesamowitą radość. Naprawdę warto pomagać!!!

ostrobiec logo kolor

Napisz do nas

Szukaj na stronie

Copyright 2017
Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec"
w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie treści oraz zdjęć bez zgody autora zabronione.

Realizacja Projektu: Ja Reks.