Ultra Janosik
07:30PM - 08:30PM
4F Piątka Praska
A A A

siódemka w podobłoczachW dniu 4 sierpnia 2018 roku odbyła się druga edycja biegu Siódemka w Podobłoczach. Organizatorem było Stowarzyszenie Iłża Pędzi, geneza powstania biegu ma związek z obchodami roku leśmianowskiego w Iłży. W 2017 roku bieg został tak dobrze przyjęty przez biegaczy, że oto miała miejsce druga jego edycja.  Zarówno wybór dystansu jak i miejsca na biuro zawodów nie był przypadkowy. Siódemka to cyfra sciśle związana z życiorysem Leśmiana, dlatego też pakiety odbieraliśmy w malinowym chrusniaku, do którego prowadziły kamienne schodki, nieopodal domu, w którym kiedyś podczas pobytu w Iłży mieszkał poeta. Start miał miejsce u stóp Zamku, w biegu wzięło udział 116 uczestników, w tym 13 reprezentantów OstroBiec.

siódemka w podobłoczach 2Zwycięzcą biegu został Kamil Walczyk reprezentujący Zabiegany Skaryszew uzyskując czas 00:25:45. Wśród kobiet najszybciej pobiegła Karolina Waśniewska (Biegiem Radom), której pokonanie 7 km zajęło 28 minut i 48 sekund.

Mimo,że start zaplanowano na późne popołudnie, zmagaliśmy się z wysoką temperaturą. Odsłonięty teren, kurzące się polne drogi nie ułatwiały sprawy, ale mimo tego wszystkim startującym udało się zakończyć bieg w limicie czasu. Meta i start usytuowane były koło Zamku, tam moglismy odpocząć w cieniu drzew i zamkowej baszty. Na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal zaprojektowany przez lokalnego artystę- Norberta Jastalskiego oraz kiełbaska upieczona przy ognisku. Trzy najszybsze zawodniczki i trzech najszybszych zawodników otrzymało unikalne statuetki. Po dekoracji i zachodzie słońca odbywały się koncerty. Mogliśmy usłyszeć utwór "Z lat dziecinnych" z wierszem Leśmiana w wykonaniu Elzbiety Dębskiej. Piosenka stała się swoistym hymnem biegu Podobłocze, a my nie możemy się już doczekać trzeciej edycji biegu z poezją w tle.

Najlepszy wynik dla OstroBiec uzyskała Martyna Hert- Gajewska, która pokonała dystans 7 km w 32 minuty 29 sekund, tym samym zajęła III miejsce open wśród kobiet.Ogromnie Gratulujemy!!!