5 Krakowski Bieg z Dystansem "Dla Małych Serc" 10 km
07 Kwi 2019;
09:00AM - 03:00PM
DOZ Maraton Łódź
A A A

rzeźnik2 2W dniach 30 maja- 3 czerwca 2018 roku w Cisnej odbywał się IV Festiwal Biegu Rzeźnika. Chętnych czekały  zmagania w dzikiej, bieszczadzkiej scenerii, tym razem w niełatwych pogodowych warunkach, gdyż upał dawał się we znaki.Sztandarowym biegiem Festiwalu jest Bieg Rzeźnika, który odbywał się po raz piętnasty. Aby znależć się w gronie osób aspirujących do zaszczytnego tytułu Rzeźnika należy mieć szczęście w losowaniu, bo chętnych jest więcej niż miejsc. Bieg odbywa się w parach i tylko wspólne ukończenie 80 km trasy gwarantuje sukces zwieńczony medalem na mecie i ogromną satysfakcją.

rzeźnik3Drużyna OstroBiec w składzie Anna Bober i Marlena Pięta ukończyła bieg w czasie 14 godzin i 36 minut. W biegu wystartowało 678 par, nasza para uplasowała się na miejscu 198, a wśród kobiecych drużyn zajęła wysokie 9 miejsce na 54 damskie zespoły. Przebiegłyśmy ponad 80 km, z przewyższeniami sięgającymi +/- 3600m, mając pod stopami wąskie bieszczadzkie ścieżki, pokonując trudne zbiegi i mocne podejścia. Górski charakter biegu towarzyszył nam do końca częstując stromymi podejściami niemal do samej mety. Rzeźnik wycisnął nas jak cytrynę, ale dał nam mnóstwo doświadczenia i ogromną satysfakcję z poradzenia sobie w tak trudnych warunkach.

Bieg Rzeźnika wygrał team Piotr Uznański i Maciej Dombrowski. Ponad 80-kilometrową górzystą trasę pokonali w niespełna 9 godzin. Pierwszą kobietą na mecie XV Biegu Rzeźnika była Katarzyna Winiarska w parze z Marcinem Kosterkiewiczem. Ich czas to 10:36:16. Jeśli chodzi o podium par żeńskich to jako pierwsze metę w Cisnej osiągnęły Joanna Bartkowska oraz Magdalena Moltzan-Małkowska, z wynikiem 12:44:26.

W tym roku Rzeźnik pokazał swoje prawdziwe oblicze. W szesnastogodzinnym limicie czasowym udało się zmieścić 414 parom na 678 startujących. rzeźnik4

IV Festiwal Biegu Rzeźnika rozpoczął się 31 maja w czwartek od biegu w formule Rzeźnik Sky, który odbył się w randze Mistrzostw Polski w UltraSkyrunningu. Bieg toczył się w bardzo trudnych warunkach, przy wysokiej temperaturze, co przy trasie długości 53 km, z 3280 metrami przewyższenia znacznie podnosiło skalę tego wyzwania. Bieg wygrał Bartosz Gorczyca z Salco Garmin Team, który finiszował z czasem 5:22:25. Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) jej czas na mecie to 6:06:40.

W piątek wieczorem na bieszczadzkie szlaki ruszyli najtwardsi biegacze i biegaczki, którzy zmierzyli się z najdłuższymi wersjami Rzeźnika w wersji 115 i 140 km. Do mety dotarło 129 twardzieli, a wśród nich najszybszy był Jarosław Botkiewicz, który 115 km pokonał w 16:44:11. Najszybszą kobietą była Krystyna Macioszek (18:57:35).

Z dystansem 140km uporało się łącznie 12 biegaczy, na trasę wyruszyło 48 śmiałków. Najszybszy był Krzysztof Wałczyk z czasem 21:40:59. Wśród finiszerów nie ma kobiet, najdalej na 104km sklasyfikowane zostały Justyna Gorzoch i Agnieszka Walczak.

IV Festiwal Biegu Rzeźnika uzupełniły jeszcze biegi Rzeźnik Engima z trasą podawaną zawodnikom na bieżąco, Rzeźniczek na dystansie 28km oraz Dycha Na Jeleni Skok. Nasi reprezentanci brali udział w dyszczce na Jeleni Skok.

Wszystkim, którzy podjęli trudy zmagań z dziką, bieszczadzką przyrodą Gratulujemy!!! Z pewniością Rzeźnicki Festiwal warto wpisać w swój biegowy kalendarz; piękna przyroda, wspaniała atmosfera, najlepsi kibice i niełatwe trasy. Próba sił, próba charakterów. Esencja ultra.