24 Lut 2019;
08:00AM - 05:00PM
39 Półmaraton Wiązowski
A A A

orlen maraton 2018W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. na ulicach stolicy pobiegł 6 ORLEN Warsaw Marathon tym razem połączony z obchodami 100- lecia Niepodległości.Na królewskim dystansie wystartowało ponad 6000 uczestników, ukończyło 4456 osób. Zwycięzcą został Kenijczyk Ezekiel Omullo wynikiem 2:11.17. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Nastazja Iwanowa – 2:28.03. W ramach imprezy odbyły się 88. Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn. Najlepsi okazali się:

1. SHEGUMO Yared - 2:13:53
2. GIŻYŃSKI Mariusz - 2:15:17
3. GARDZIELEWSKI Arkadiusz - 2:15:57

Rozegrano także Bieg Oshee o długości 10 km, trasę dyszki pokonało 8465 osób. Zwycięzcą został Mengistu Zelalem z czasem 00;28:48. Najszybsza wśród kobiet była Louce Small z Wielkiej Brytanii uzyskując czas 00:33:20.

Ekipa OstroBiec wzięła udział w rywalizacji na obu trasach. Wśród OstroBieckich maratończyków byli debiutanci: Anna Bober, Marlena Pięta, Urszula Pyszkowska i Jacek Maluha, jak i biegacze posiadający doświadczenie na tym dystansie: Paweł Wosiek, Arkadiusz Remiszewski, Piotr Łukasik. W Krakowie w 17 PZU Maraton pobiegła Martyna Hert- Gajewska, zaliczając kolejną lokalizację do Korony Maratonów. Osiągnęła najlepszy czas wśród kobiet z Ostrobiec 3:41:05  Wśród mężczyzn na dystansie maratońskim, w barwach OstroBiec najszybciej pobiegł Paweł Wosiek uzyskując czas 3:26:00 .Wszyscy ukończyli zwycięzko zmagania na królewskim dystansie.

Nasze stowarzyszenie miało licznych reprezentantów w Biegu Oshee na dystansie dyszki. Wszyscy z naszej drużyny szczęśliwie finiszowali. Na krótszym dystansie najlepszy wynik dla OstroBiec uzyskał Krzysztof Bieniek 00:41:10. Oba biegi rozpoczeły się uroczystym wykonaniem Hymnu Państwowego. Zarówno na koszulkach jak i na medalach znalazł się napis " 100 lat Niepodległości". Salwa honorowa dała sygnał do startu  o 9 00. Równocześnie rozpoczął się wyścig na obydwu dystansach. Starty były umiejscowione w pobliżu Stadionu Narodowego -obok siebie, w przeciwnym kierunku. Można było pozdrawiać uczestników sąsiednich dystansów. Trasę maratonu zaplanowano tak, aby uczestnikom dać możliwość obejrzenia najciekawszych miejsc w stolicy. Pogoda nie była optymalna, bo przypiekało słońce, miejscami wiał wiatr, ale organizatorzy zadbali o nawodnienie, trasa obfitowała w punkty żywieniowe. Były też kurtyny wodne, z których uczestnicy chętnie korzystali. Nie zabrakło też dopingu ze strony kibiców, którzy witali na mecie finiszerów obydwu dystansów. Narodowe Święto Biegania przeszło do historii, każdy z zawodników stał się jej malutką cząstką. Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!!!