Drukuj

 DSC 0073OstroBiec świętuje 2 urodziny!!!

27 listopada 2017 roku to dzień, w którym grupa 18 osób powołała do życia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec. Na czele stanęła jego pomysłodawczyni Anna Bober. Oprócz tego Zarzad stanowią; Za-ca Prezesa -Ireneusz Bogucki, Sekretarz- Marlena Pięta, Skarbnik-Kamil Bernacki i Członek Zarządu- Robert Bęben.

Działnia Stowarzyszenia nadzoruje  komisja rewizyjna w składzie;Jacek Maluha, Mirosław Lipiec i Łukasz Żaczek.

OstroBiec liczy 86 członków zwyczajnych. Zrzesza również 3 Członków Honorowych: Tomasza Walerowicza i KamilaLeśniaka. Ci dwaj utytułowani biegacze, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego, uświetnili swoją obecnością 2 Ostrowiecki Półmaraton Leśny. Nowym członkiem Honorowym Stowarzyszenia został w roku 2019 Mistrz Polski w biegach górskich związany z Ostrowcem- Sylwester Lepiarz.

Najważniejszym celem Stowarzyszenia jest promocja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz organizacja imprez biegowych i cyklicznych spotkań biegowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym, angażowanie się w działalność charytatywną. W tym roku Stowarzyszenie pomagało Zespołowi Szkół Specjalnych w zbiórce funduszy na zooterapie dla wychowanków, zorganizowało 2 akcje pomocy dla Oskarka Kubickiego- chłopca chorego na nowotwór mózgu, współorganizowało bieg WOŚP oraz pomagało zbierać fundusze na karmę dla bezdomnych psów wraz z Dogarea.

Cel jakim jest przede wszystkim upowszechnianie biegania i integracja środowiska biegowego udało się realizować poprzez organizację i współorganizację imprez biegowych. Były to:

5 styczeń 2019 r.- 2 Bieg do Kaplicy
13 styczeń 2019 r.- 2 Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą
19 maj 2019r.- OstroBiec po Szczęście
1 czerwiec 2019- Bieg z przeszkodami z okazji Dnia Dziecka
22 czerwca 2019r. - 2 Bieg o Puchar Radia Ostrowiec
31 sierpień 2019r.- OstroBiec dla Oskarka
28 wrzesień 2019r.- Piknik charytatywny Dogarea
6 października 2019r. - 2 Ostrowiecki Półmaraton Leśny
27 października 2019r.- OskaRunek na ratunek

To był dla OstroBiec pracowity rok, przed Stowarzyszeniem  nowe wyzwania, trwają przygotowania do cylklicznych imprez, które na stałe wpisały się w kalendarze biegaczy naszego miasta i nie tylko!

5 stycznia 2020r odbędzie się 3 edycja Biegu do Kaplicy, 12 stycznia 3 Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą, który będzie miał miejsce  tradycyjnie na terenie Parku Miejskiego. Sznandarowy bieg Stowarzyszenia; 3 Ostrowiecki Półmaraton Leśny odbędzie się 5 października 2020r.

OstroBiec zaprasza do uczestnictwa  w cyklicznych wydarzeniach takich jak Truchcikanie dla Poczatkujących (czwartek, godz. 18;00- Ośrodek wypoczynkowy Gutwin), Formy Budowanie przez Ciała Wzmacnianie (piątki godz. 18:30- SP nr 14, sala lustrzana) oraz Rozbiegane Niedziele czyli długie wybiegania (szczegóły na naszej stronie)

OstroBiec pragnie podziękować; Władzom Miasta, Instytucjom, Partnerom, Sponsorom, Mediom, Wolontariuszom za wspieranie ich w działaniach. Liczy na dalszą, owocną współpracę. Stowarzyszenie dziękuje również przyjaciołom, tym którzy wkładają bezinteresownie swoje talenty, pracę i czas po to, aby OstroBiec mogło funkcjonować i wreszcie tym którzy są częścią Stowarzyszenia OstroBiec i z dumą je reprezentują, również wszystkim, którzy biorą udział w organizowanych przez Stowarzyszenie imprezach.

Przypominamy, że członkiem Stowarzyszenia może zostać każda pełnoletnia osoba poprzez wypełnienie deklaracji dostępnej na stronie www.ostrobiec.pl, warunkiem jest również regularne opłacanie składki członkowskiej.