Drukuj

ostrobiec po szczęscie19 maja 2019 roku w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbędzie się bieg charytatywny. Zbieramy środki na dogoterapię i hipoterapię dla wychowanków ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Bieg pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego- Marzeny Dębniak oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego- Jarosława Górczyńskiego. Partnerem biegu jest Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, na terenie, którego zostaną przeprowadzone rywalizacje biegowe i nordic walking.

Do wyboru będą trasy na 1 km i 10 km, oraz marsz nordic walking na 3,5 km, nawierzchnia- leśne ścieżki.

Opłaty będą pobierane na miejscu i zostaną w całości przeznaczone na sfinansowanie terapii dla wychowanków ZSZ. Koszt biegów wynosi; 10 km- minimum 30 zł, 1 km - 5 zł,  3,5 km nordic walking- 20 zł.

Dla najszybszych kobiet i mężczyzn na dystansie głównym oraz najszybszych kobiet i mężczyzn na dystansie nordic walking organizator przewidział puchary. Każdy z uczestników otrzyma na mecie wyjątkowy medal.

Zespoł Szkół Specjalnych to miejsce, do którego uczęszczają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim, dzieci z zespołami neurologicznymi, niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym z autyzmem.


Głównym celem placówki jest wszechstronnie rozumiane dobro dziecka i jego rozwój.

Wychowawcy starają się, aby każdy uczeń osiągnął optymalny poziom rozwoju pozwalający na jak najwiekszą autonomię. W tym celu wychowankowie szkoły korzystają z szeregu terapii, nie wszystkie są jednak dla nich dostępne, dlatego jako Stowarzyszenie, któremu nie jest obojętny los niepełnosprawnych pragniemy zaprosić wszystkich na bieg charytatywny zorganizowany we współpracy z ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas którego będziemy zbierać środki na zorganizowanie dogoterapii i hipoterapii dla wychowanków placówki. Bieg odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 roku w Ośrodku Wypoczynkowym "Gutwin".  Regulamin dostępny na stronie http://zapisy.ostrobiec.pl/index.php?pokaz=dzial&page=5

Zapisów można dokonywać poprzez stronę http://zapisy.ostrobiec.pl/index.php

Udostępniajcie, przybywajcie, pomagajcie!!! Bądźcie z nami 19 maja. Zapraszamy!!!