Ultra Janosik
07:30PM - 08:30PM
4F Piątka Praska
A A A

II Bieg WOŚPW dniu 13.01.2019 roku odbył się 2 Bieg „Policz się z cukrzycą” zorganizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie biegaczy „OstroBiec” we współpracy ze Sztabem WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Biegacze w zależności od chęci i stopnia wytrenowania ścigali się na dwóch dystansach 2km oraz 5 km. W biegu na 2 km wzięło udział 41 osób, w biegu na 5 km -166 osób zaś w biegach dla dzieci łącznie 42 dzieci. We wszystkich biegach pobiegło 247 osób. Dzięki hojności biegaczy razem zebrano 4275,86 zł.

Pieniądze te przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. W tradycyjnej licytacji numeru startowego 001 zwyciężył Jakub Kalita który kupił go za 250 zł. Zwycięzcami na dystansie dwa kilometry został Sylwester Lepiarz i Marta Gołębiowska, na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Michał Karasiński przed Michałem Kolasztem i Przemkiem Pronobisem. Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Myśliwska wygrywając z Renatą Tomanek i Ulą Sokół. W kategorii rodzinnej uhonorowana została rodzina Chodakowskich. Wszystkim gratulujemy.

Dziękujemy serdecznie Partnerom 2 Biegu „Policz się z cukrzycą” dzięki którym możliwe było zorganizowanie tej biegowej imprezy na takim wysokim poziomie.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Jarosławowi Górczyńskiemu i Staroście Marii Dębniak za objęcie patronatem honorowym naszego biegu. Dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec Ostrowiec , Harcerskiemu Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim za pomoc rzeczową i ludzką w organizacji biegu. Serdecznie dziękujemy restauracji „Ptaszek w Klatce” za aromatyczny rosół, piekarni i cukierni „Skalski” za pyszne pączki i Świętokrzyskiemu Bankowi Żywności za upominki dla dzieci. Dziękujemy również za pomoc Taxi Ostrowiec, Sport Medical Rehabilitacja – Konrad Sulik, New Level – Sebastian Matracki, Arkadia – Galeria Mebli, Kwiaciarni „Kwiatowa Fantazja” oraz drukarni „Miasto Kolorów”. Wasze serduszka są ogromne. Dziękujemy patronom medialnym: Wiadomości Świętokrzyskie, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 dni, Echo Dnia, Radio Ostrowiec, Radio Rekord, portal „Co za dzień”, OstrowiecNews.pl, Lokalna TV, Telewizja Ostrowiecka, TVK Krzemionki za ogromne wsparcie naszego wydarzenia.