Imprezy OstroBiec

05 Sty 2019;
01:00PM -
Bieg do Kaplicy
13 Sty 2019;
08:30AM - 05:00PM
2 Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą
06 Paź 2019;
08:00AM - 12:00AM
2 Ostrowiecki Półmaraton Leśny

OstroBiec poleca

31 Mar 2019;
10:00AM - 01:30PM
XIV PZU Półmaraton Warszawski
06 Kwi 2019;
05:00AM - 10:00PM
IV Maraton Pieszy Przedwiośnie (76 km)
14 Kwi 2019;
09:00AM - 05:00PM
Orlen Warsaw Maraton

Inne imprezy

24 Mar 2019;
11:00AM - 05:00PM
5 Krakowski Bieg z Dystansem "Dla Małych Serc" 10 km
24 Mar 2019;
11:00AM - 05:00PM
16 Krakowski Półmaraton Marzanny
07 Kwi 2019;
09:00AM - 03:00PM
DOZ Maraton Łódź
A A A

I Bieg o Puchar Radia17 czerwca 2018 roku w ramach Dni Ostrowca w Parku Miejskim odbywał się Urodzinowy Piknik Radia Ostrowiec. Pierwsza rocznica istnienia radia wiązała się z wieloma atrakcjami o charakterze sportowym, kulturalnym, a także prezentacją regionalnych środowisk i aktywnie działających w naszym mieście stowarzyszeń i ugrupowań. W ramach tych obchodów drużyna OstroBiec miała możliwość współórganizowania i przeprowadzenia I Biegu o Puchar Radia Ostrowiec.

Obchody trwały od rana; oprócz biegania mieliśmy okazję wykazać się w innych aktywnościach. Drużyna OstroBiec wzięła udział w rozgrywkach piłki nożnej. Rozegraliśmy mecze z drużyną Radia Ostrowiec i ze szczypiornistami KSZO.  Do rywalizacji z drużyną radiowców mógła zgłosić się każda drużyna z miasta. Tutaj liczyła się zabawa, nagrodą była satysfakcja i puchar dla najlepszego strzelca.

I Bieg o puchar radia ostrowiecO 13 odbył się I Urodzinowy Bieg o Puchar Radia Ostrowiec współorganizowany przez nasze Stowarzyszenie. Bieg główny odbywał się na dystansie 4 km, po nim przeprowadziliśmy biegi dla dzieci. Zwyciężczynią wśród kobiet była Kinga Myśliwska, drugie miejsce zajęła Marta Gołębiowska, zaś trzeci schodek podium należał do Justyny Słowik. Wśród mężczyzn trumfował Michał Karasiński , za nim przybiegł Sylwester Lepiarz, zaś trzecią lokatę uzyskał Przemysław Pronobis.

Łącznie w biegu głównnym wzięło udział blisko 120 osób, zaś w biegach dla dzieci około 60 młodych uczestników. Po biegu nastąpiła uroczysta dekoracja na radiowej scenie. Puchary wręczała Prezes Stowarzyszenia OstroBiec Anna Bober oraz reprezentanci Radia Ostrowiec. Uczestnikom i zwyciężcom I Biegu o Puchar Radia Ostrowiec dziękujemy za udział, wspaniałą zabawę oraz Serdecznie Gratulujemy!!! puchar radia

O godzinie 14 na głównej scenie rozpoczęły występy, konkursy, gry i zabawy, prężnie działała strefa animacji dla dzieci.

Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchańca "Mini Torek", pomalować buzie, czy prowadzić piaskowe wykopaliska pod okiem pracowników Bałtowskiego Kompleksu Turytycznego. Mnóstwo atrakcji dla dzieci przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w sportowym miasteczku można było uczyć się chodzić na szczudłach, grać w krykieta, łowić ryby, dmuchać bańki, rozegrać mecz czy przeciągać linę. 

Skate Park zamieni się w Strefę Miasteczka Rowerowego, gdzie ostrowiecka policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Rowerowy Ostrowiec przygotowali mnóstwo zabaw i konkursów.
W Strefie Dobrego Smaku pojawiły się Koła Gospodyń Wiejskich z Bałtowa, z Chmielowa i Szwarszowic, za niewielką kwotę można było spóbować pysznych, regionalnych dań oraz podziwiać wyroby rękodzielnicze.

Każdy mógł spędzić czas tak jak lubi; my jak zwykle postawiliśmy na aktywność fizyczną i dzielenie się naszą pasją. Jubilatom życzymy jak najwięcej godzin i lat w eterze i już nie możemy doczekać się II edycji Biegu o Puchar Radia Ostrowiec!

 

 

ostrobiec logo kolor

Napisz do nas

Szukaj na stronie

Copyright 2017
Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec"
w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie treści oraz zdjęć bez zgody autora zabronione.

Realizacja Projektu: Ja Reks.