Drukuj

km dobraW dniu 19 maja 2018 roku Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” organizuje bieg charytatywny na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Gutwin „Kilometry Dobra”. Odbędzie się on w formie sztafety członków Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”. Nasza sztafeta będzie nieprzerwanie biegać przez 12 h, a każdy z Was będzie mógł się dołączyć w dowolnym momencie jej trwania i wykręcić swoje kilometry dobra.
Zasada jest prosta:
Jedno okrążenie kosztuje 1 zł.
1km=1 zł = 1 okrążenie wokół stawów na Gutwinie.
<3 Im więcej okrążeń, tym więcej złotówek, tym więcej kilometrów dobra. <3Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata, zbierając środki na swój cel.


Cały dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie na remont Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” w Ostrowcu Świętokrzyskim to dwie placówki po 14 osób każda, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

"Nasz Dom" jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Placówki zapewniają swym wychowankom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej opiekę, kształcenie i wychowanie oraz zaspokaja ich niezbędne potrzeby. Zgodnie z duchem Założyciela św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego dom jest prowadzony
w duchu rodzinnym w oparciu o chrześcijańskie wartości. W ubiegłym roku,dzięki wielu wspaniałym darczyńcom udało się nam przeprowadzić remont Placówki „Nasz Dom nr 2”.

W tym roku przed siostrami konieczność wyremontowania Placówki „Nasz Dom nr 1”.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do współpracy w tym dziele. Wierzymy, że z Waszą pomocą osiągniemy zamierzony cel.... dla naszych podopiecznych… Bieg rozpocznie się o godzinie 8:00 rano i zakończy się o godzinie 20:00.
Za każdy przebiegnięty kilometr uczestnik zostanie nagrodzony symboliczną cegiełką – naklejką.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa z nami w tym wydarzeniu, poprzez wspólne pokonywanie kilometrów oraz kibicowanie, a także poprzez udzielenie wsparcia na szczytny cel.